1. Головна
  2. /
  3. Батькам
  4. /
  5. Пропускний режим

Пропускний режим

 ЗАТВЕРДЖУЮ

                                      Директор НВК №29                     Т.Л.Яковлева

                                      Наказ від 20.08.2018р №91

Порядок організації пропускного режиму та

правил відвідування Херсонського НВК №29

Херсонської міської ради

1.Загальні засади

1.1.Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування Херсонського НВК№29 Херсонської міської ради(далі –Порядок) розроблено відповідно до частини першої статті 22 Закону України «Про загальну середню освіту», абзацу першого статті 7 Закону України «Про дошкільну освіту», керуючись підпунктами 1, 2 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 № 1669,з метою створення безпечних умов для учнів, вихованців, працівників закладу, запобігання небезпечним ситуаціям, проникненню сторонніх осіб, виносу (вивозу) майна закладу, виникненню порушень санітарно-епідеміологічного режиму та громадського порядку, враховуючи географічне розташування Херсонської області як прикордонної, – попередження можливих терористичних актів та інших протиправних дій стосовно працівників, учнів, вихованців закладу.

1.2. Порядок пропускного режиму та правил відвідування розроблено на підставі ПримірногоПорядку рішення виконавчого комітету 19.06.2018 №204

1.3. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування обговорюється  на засіданні Ради закладу.

1.4. Пропускний режим –сукупність заходів і правил, що запобігають можливості несанкціонованого проходу осіб, виносу (вивозу) майна на територію чи з території закладу. Пропускний режим в будівлю передбачає комплекс спеціальних заходів, направлених на підтримання та забезпечення встановленого порядку діяльності  закладуі визначає порядок пропуску учнів , вихованців, працівників, громадян до будівлі та внутрішніх приміщень НВК №29.

1.5.Виконання вимог, що визначаються Порядком  є обов’язковими для всіх працівників, ,учнів ,вихованців та їхніх батьків або осіб, які їх замінюють, всіх юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території та у приміщеннях НВК №29.

1.6.Охорона приміщень забезпечується сторожами у нічний час та вихідні дні, в робочі дні секретарем  та техпрацівниками закладу.

1.7. Контроль за порядком здійснення пропускного режиму в приміщення покладається на: директора, заступника директора.

1.8.Відповідальність за порядком здійснення пропускного режиму в приміщеннях покладається на:секретаря,прибиральників службових приміщень,помічників вихователів  дошкільних груп,нічних сторожів.

1.9. Порядок організації пропускного режиму та правил відвідування розміщується на сайті та на стенді у вестибюлі першого поверху будівлі.

2.Порядок проходу в будівлю для учнів та вихованців

2.1. Учні, вихованці разом з батьками проходять в будівлю навчального закладу через центральний вхід та спеціальні входи до груп не пізніше 8:30.

2.2.Центральний вхід та вхід до всіх вікових груп закриті з 9.00 до 15.00

2.3.Вихід учнів, вихованців  на уроки фізичної культури, прогулянки, на екскурсії, чи на інші позашкільні заходи відбувається організовано і в супроводі вчителя.

3.Пропускний режим для працівників НВК№29

3.1.Адміністрація та інші працівники знаходяться у приміщенні закладу відповідно до Правил внутрішнього розпорядку, наказів директора та приходять у заклад згідно з графіком роботи.

3.2.Адміністрація закладу зобов’язана заздалегідь попередити чергового сторожа про час запланованих зустрічей з батьками, а також про час і місце проведення батьківських зборів.

4. Пропускний режим для батьків учнів або осіб, які їх замінюють

4.1.Батьки учнів або особи, які їх замінюють, проходять до закладу через центральний вхід .

4.2.З педагогами батьки зустрічаються на батьківських зборах, за запрошенням або після уроків, в дошкільних групах –коли забирають дитину додому. І лише в екстрених випадках–під час шкільних перерв.

4.3.Педагоги зобов’язані заздалегідь попередити чергового про прихід батьків, а також про час та місце проведення батьківських зборів.

4.4.Батькам або особам, які їх замінюють, не дозволяється проходити до закладу з габаритними сумками, валізами та свійськими тваринами. Сумки необхідно залишити на вахті у чергового і, в деяких випадках за вимогою чергового, надати дозвіл на їхній огляд.

4.5.Прохід до закладу батьків з особистих питань до адміністрації можливий у години прийому або за попередньою  домовленістю, про що чергового інформують заздалегідь.

4.6.У випадках незапланованого приходу до закладу батьків учнів або осіб, які їх замінюють, черговий з’ясовує мету їхнього приходу, погодивши це з адміністрацією закладу та з обов’язковою реєстрацією у журналі обліку відвідувачів.

5. Пропускний режим для відвідувачів НВК №219

5.1.Відвідувачі проходять у заклад тільки через центральний вхід.

5.2.Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують НВК №29 за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документа державного зразка, що посвідчує особу, за погодженням з директором закладу (особою, що його заміняє), і залишають запис у журналі обліку відвідувачів (далі–Журнал).

5.3.Посадові особи, які прибули з перевіркою, пропускаються після з’ясування підстав проведення перевірки та при пред’явленні документа, що посвідчує особу, та супроводжуються до директора або заступника директора після відповідної реєстрації в Журналі.

5.4.Групи осіб, що відвідують НВК №29 для проведення і участі в масових заходах, семінарах, конференціях, оглядах тощо, допускаються у будівлю закладу за розпорядженням адміністрації закладу та за списками учасників і при наданні документа, що посвідчує особу.

5.5.На прийом до директора НВК №29,за попередньою домовленістю або в дні прийому, відвідувачі пропускаються в одязі, прийнятому в державних установах, в адекватному стані (визначається візуально).

5.6.Для виклику працівника закладу або представника адміністрації необхідно звертатися до чергового.

5.7.При відвідуванні закладу відвідувач зобов’язаний за проханням чергового надати на візуальний огляд принесені з собою речі, які викликають підозру, для недопущення  внесення в будівлю школи алкоголю, наркотичних, вибухонебезпечних, легкозаймистих, отруйних речовин і рідин, заборонених для зберігання та перенесення без спеціального дозволу предметів, зброї та боєприпасів тощо.

5.8.У випадку виявлення у відвідувача або в його речах зброї, речовин, рідин, небезпечних предметів, черговий затримує відвідувача і доповідає про випадок представнику адміністрації та діє у відповідності до отриманих вказівок.

5.9.У разі виникненняк онфліктних ситуацій, пов’язаних із допуском відвідувачів до будівлі закладу, черговий діє за вказівками директора закладу або його заступника.

5.10.Прохід територією НВК №29 дозволено лише відвідувачам навчального закладу. Без відповідного дозволу адміністрації знаходження на території та прохід нею стороннім особам заборонено.

6.Пропускний режим для автотранспортних засобів

6.1.Порядок в’їзду/виїзду автотранспорту на територію закладу встановлюється дозволом адміністрації закладу.

6.2.Допуск без обмежень на територію  закладу дозволяться автомобільному транспорту  доставки продуктів,екстрених і аварійних служб, швидкій медичній допомозі, службі охорони, поліції тощо.

6.3.Паркування автомобільного транспорту на території закладу без дозволу адміністрації заборонено.

7.Правила поведінки відвідувачів НВК №29

7.1.Відвідувачі, що знаходяться в приміщенні закладу зобов’язані:

7.2.Зберігати встановлений порядок і дотримуватися норм поведінки в громадських місцях.

7.3.Не допускати виявлення неповажного ставлення до педагогічного та обслуговуючого персоналу, учнів та інших відвідувачів.

7.4.Виконувати законні вимоги та розпорядження адміністрації та працівників.

7.5..Бережливо ставитися до майна закладу, зберігати чистоту, тишу та порядок в приміщенні навчального закладу.

7.6.При вході до будівлі відвідувачі, що мають при собі кіно-і фотознімальну, звуко- і відеозаписуючу апаратуру, а також переносну комп’ютерну й оргтехніку зобов’язані  зареєструвати технічні засоби у чергового з метою контролю за виносом матеріальних цінностей з будівлі.

7.2. Відвідувачам НВК №29забороняється:

7.2.1.Знаходитися в службових приміщеннях або інших приміщеннях закладу без дозволу на те адміністрації, чергового чи педагога.

7.2.2.Виносити з приміщення документи, інформації, які знаходяться на інформаційних стендах для ознайомлення.

7.2.3.Знімати зразки документів зі стенду, а також розташовувати на ньому оголошення не узгоджені з адміністрацією навчального закладу.

7.2.4.Приносити у заклад алкогольні, наркотичні, вибухонебезпечні і легкозаймисті речовини, колючі та ріжучі предмети, вогнепальну та холодну зброю (крімосіб, котрим в установленому порядку дозволено зберігання та носіннятабельної зброї та інших засобів), а також габаритні особистіречі.

7.2.5.Суворо забороняється куріння, вживання алкоголю та наркотичних речовин у приміщенні та на території закладу. Інформація про дані правопорушення надається до правоохоронних органів.

7.2.6.Вести розмови з мобільного телефону в усіх приміщеннях, крім коридорів та вестибюля.

7.2.7.Входити до закладу в стані алкогольного чи іншогосп’яніння, з домашніми тваринами, товарами для продажу, великогабаритними речами, а також в брудномуодязі.

7.2.8. Факти порушень громадського порядку і завданізбитки закладу фіксуються в установленому порядку уповноваженими особами, котрі здійснюють пропускний режим.

7.3. Відповідальність відвідувачів НВК №29за порушення Порядку пропускного режиму та правил відвідування закладу:

7.3.1.У випадку порушення відвідувачем закладу пропускного режиму і правил поведінки йому робиться зауваження черговим або працівником закладу та може бути відмовлено у пропуску до приміщень закладу.

7.3.2.У випадках скоєння відвідувачами протиправних дій черговий або адміністрація повідомляє про цеправоохоронні органи.

7.3.3.У випадку навмисного чи ненавмисного пошкодження або знищення майна закладу на винних осіб згідно з чиним законодавством поряд із адміністративною або кримінальною відповідальністю покладається обов’язок відшкодування причинених збитків.

8. Порядок пропуску з табельною зброєю та іншими засобами, забороненими без спеціального на те дозволу зберігання і носіння

8.1.Прохід осіб в приміщення НВК №29 з табельною зброєю і спеціальними засобами дозволяється:

8.1.1.Співробітникам міністерств і відомств України та їхніх підрозділів, де передбачено наявність табельної зброї, але лише при виконанні ними своїхслужбових обов’язків за наявності службового посвідчення.

8.1.2.Співробітникам і військовослужбовцям державних воєнізованих організацій України на період надзвичайних ситуацій у випадках посилення охорони будівлі або за спеціальним дозволом.

9. Порядок пропуску представників засобів масової інформації

9.1.Працівники засобів масової інформації, які прибувають до закладу з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються в НВК №29 за акредитаційними посвідченнями чи картками тимчасової акредитації, при наданні редакційного посвідчення, та супроводжуються до директора або заступника директора .

9.2.Представники засобів масовоїі нформації, які прибули на заходи, що проводяться в приміщенні або на території закладу, з метою виконання професійних обов’язків, пропускаються після пред’явлення документів, котрі підтверджують їх особу та супроводжуються до директора або заступника директора.

10. Пропускний режим для осіб, задіяних у проведенні ремонтно-будівельних робіт у приміщеннях або на території НВК №29

10.1. Робітники і фахівці ремонтно-будівельних організацій пропускаються у приміщення (територію) закладу для виконання ремонтно-будівельних робіт за розпорядженням директора або завгоспа.

11. Порядок пропуску на період надзвичайних ситуацій аболіквідації аварійної ситуації

11.1.Пропускний режим в будівлю та на територію закладу на період надзвичайних ситуацій обмежується.

11.2. Після ліквідації надзвичайної (аварійної) ситуації поновлюється звичайна процедура пропуску, визначена Порядком.

12. Порядок евакуації учасників освітнього процесу та відвідувачів НВК №29 з приміщень та порядок їхньої охорони

12.1.Порядок оповіщення учасників освітнього процесу та відвідувачів закладу при надзвичайних ситуаціях (пожежа, стихійне лихо, інформація про загрозу скоєння терористичного акту тощо) та порядок охорони приміщень розробляються адміністрацією закладу, відповідальними за ведення роботи з охорони праці, протипожежної безпеки та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу.

12.2.За встановленим сигналом оповіщення всі учасники освітнього процесу, відвідувачі, у т. ч. робітники, які здійснюють ремонтно-будівельні роботи в приміщеннях закладу, евакуюються з будівлі згідно з планом евакуації, що знаходиться в приміщенні закладу на видному й доступному для відвідувачів місці.

12.3.Пропуск відвідувачів у приміщення закладу припиняється.

12.4. Працівники і відповідальні особи здійснюють заходи із евакуації і забезпечення безпеки людей, що знаходяться в приміщеннях, згідно з інструкціями, а при прибутті співробітників відповідних служб для ліквідації надзвичайної ситуації,–забезпечують їхній безперешкодний доступ у будівлю та на територію закладу.

Людям із порушенням зору