Про школу

Історія створення Херсонського навчально-виховного комплексу “Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу – спеціальна загальноосвітня школа І ступеня” №29 Херсонської міської ради

На правому березі Дніпра в затишному, мальовничому районі міста Херсона, де колосились поля кукурудзи, почали виростати п’ятиповерхові будинки, в які заселялась молодь: інженери, ткалі, будівельники, лікарі.

      На початку 60-х років почала свою роботу бавовняна фабрика, яка мала велике всесоюзне значення. Район швидко розростався й заселявся і в 1963 році виникла потреба в побудові нового дитячого закладу.

      20 листопада 1964 року першою завідуючою нового ясла-садка, під керівництвом якої, готувалася до введення в експлуатацію будівля дитячого садка було призначено Книшу Л.М. – це вона запалали вогник життя в серці дитячого садка і потягнулися на цей вогник гарні, чуйні, добрі люди – знавці дитячих душ.

     Стіни, які ще тримали запах фарби перетворювалися на казковий світ дитинства. Вмілі руки вихователів заповнювали полички дидактичними матеріалами, живими картинами, вишивкою, рукотворними іграшками чудових умільців. Дитячий садок був зданий в експлуатацію і урочисто відкритий 5 лютого1965 року, отримавши назву «Ясла-садок № 29 “Фіалка”. Розрахований заклад був на дванадцять груп, його відвідувало понад 400 дітей. 4 ясельні (з них 2 цілодобові), та 8 садових груп (з них 4 цілодобових) вперше відкрили свої двері для малюків.

      На початку 70-го року дитячий садок очолила нова завідувачка –   Бурдовіцина Євгенія Федорівна. За роки роботи в даному колективі енергійна, діяльна вдача Євгенії Федорівни, у поєднанні з високою відповідальністю до кожної справи, сприяла згуртовуванню колективу.

     На зміну Бурдовіциній Євгенії Федорівни прийшов новий керівник закладу – Марія Григоріївна. За часи завідування Марії Григоріївні у 1977 році в яслах-садку  № 29 була відкрита перша спеціальна сурдогрупа для дошкільників з вадами слуху, в якій плідно розпочали працювати сурдопедагог – Єльчанінова Ася Дмитрівна, та перші вихователі сурдогруппи: Копитіна Галина Олександрівна та Булавіна Ніна Сельвестрівна.

     На початку 80-х років дошкільний заклад очолила завідуюча – Головко Людмила Андріївна, яка в своїй використовувались новітні форми і методи керівництва освітнім процесом.

     Багато років в нашому місті не існувало спеціальної школи для зі зниженим слухом. У 1993 році було зроблено перший крок для вирішення цієї проблеми: на базі ясел-садка № 29 розпорядженням виконавчого комітету Херсонської міської ради народних депутатів від 07.07.1993 року № 333 були відкриті перші класи для слабочуючих дітей. Заклад отримав нову назву – школа-сад № 29.

     С першого дня відкриття спеціальних класів навчальний заклад очолила Яковлева Тамара Леонідівна – людина, яка має близький до ідеального соціально-психологічний портрет керівника:        широка фахова ерудиція, глибокі знання повсякденної освітянської практики, безмежно відкрита людям, висококваліфікований організатор, справжня жінка, і просто чудова людина, за що її поважають діти, батьки та працівники закладу.

14 січня 1997 року рішенням виконкому Херсонської міської ради зареєстровано Статут спеціальної школи-садка- інтернату № 29 для дітей зі зниженим слухом, в якому навчалися діти зі всієї Херсонської області.

     Довгий час, після закінчення початкових класів слабочуючі учні продовжували навчання в спеціальних навчальних закладах міста Миколаєва та Феодосії, оскільки у Херсоні такі класи не функціонували.

     Школа-садок-інтернат № 29 разом з ЗНЗ № 48 започаткували перший в Україні експеримент з навчання дітей з вадами слуху в інтегрованих класах на базі загальноосвітнього навчального закладу.

З 2004 року випускники початкових класів школи- садка-інтернату №  29 продовжували навчання за скоригованими програмами 5-10 інтегрованих класів для дітей з вадами слуху в загальноосвітньому навчальному закладі № 48.

     Протягом свого існування школа – інтернат змогла забезпечити навчально – виховний процес не тільки здібними і знаючими дефектологами, але й необхідним обладнанням.

     Під керівництвом директора – Яковлевої Тамари Леонідівни 9 червня 2009 року у місті Києві за ініціативи Міністерства освіти і науки України заклад був відзначений пам’ятним знаком та дипломом Флагманів освіти і науки України за вагомий внесок у розвиток іміджу освіти і науки України.

     В липні 2013 року відбулась реорганізація закладу, яка сприяє розширенню умов інтеграції дітей з вадами слуху у чуюче середовище та охоплює дошкільною освітою дітей дошкільного віку мікрорайону, а заклад отримав статус Навчально-виховного комплексу.

     2 вересня 2013 року була відкрита перша дошкільна група загального розвитку, яку відвідують 20 малюків. На сьогодні таких груп налічується вже п’ять.

Людям із порушенням зору